هاآرتص: درس هایی که اسرائیل از صدام نگرفت!

به گزارش «تابناک»، روزنامه «هاآرتص» با بیان موضوع بالا می نویسد: در جریان جنگ اول خلیج فارس ـ که صدام با موشک های اسکاد، تل آویو را مورد هجوم قرار داد ـ باید مسئولان اسرائیل برای حملات مشابه چاره اندیشی می کردند تا اکنون تل آویو و همه اسرائیل زیرآتش حماس و حزب الله قرار نگیرد.

این روزنامه در ادامه انتقادهایش می افزاید: چرا مسئولین امنیت ملی برای این مشکل که تل آویو هر روز بیشتر از دیروز شکننده تر می شود، چاره اندیشی نمی کنند و به راستی کدام شهر جهان، آن گونه که تل آویو مورد تهدید است، تهدید می شود؟

«هاآرتص» در ادامه می نویسد: شهروندان از دیدن حرکت سریع نفربرها و حتی تانک ها در خیابان های تل آویو خسته و نگران شده اند و بیش از این، نمی توان به اسرائیل به عنوان یک محل امن نگاه کرد، بلکه اسرائیل اکنون به جایی در کره زمین تبدیل شده که از سوی دو قدرت خاموش حزب الله و حماس تهدید جدی می شود و نمی توان با این دو گروه کوچک، ولی بسیار قوی جنگ کرد و یا به تفاهم رسید.

این روزنامه صهیونیستی در پایان می نویسد: شهروندان امنیت می خواهند و می خواهند زندگی کنند، نه اینکه همواره خود را در حال جنگ ببینند و هر لحظه موشک های حزب الله را بالای سر خود احساس کنند.

/ 0 نظر / 26 بازدید